KASE wśród Stypendystów Fundacji im. Lesława A. Pagi

10 maja 2012 o godz. 18:00, w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Lesława A. Pagi oraz Stypendium im. Lesława A. Pagi. Wśród stypendystów znalazły się również Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii działające pod patronatem Instytutu Misesa.

fot. Fundacja im. Lesława A. Pagi

Gala rozpoczęła się od wykładu na temat innowacji wygłoszonego przez wicepremiera Waldemara Pawlaka, następnie o Fundacji mówiła Ewa Paga, wdowa po zmarłym w 2003 roku ekonomiście.

Tegoroczną Nagrodę im. Lesława Pagi dla osoby ze świata biznesu, która „potrafi poważnie podejmować decyzje, wybiegać myślą w przód, jest skuteczna i opiera się w swojej działalności na zasadach etycznych” wręczono Zygmuntowi Solorz-Żakowi.

Istotną częścią uroczystości była również debata pt. „nowe technologie | innowacje | Biznes”. Przedmiotem dyskusji była kwestia budowy innowacyjnej gospodarki, omawiano między innymi rolę finansowania, regulacje prawne a także współpracę pomiędzy poszczególnymi sektorami.

W debacie, którą poprowadził członek Zarządu Kulczyk Holding S.A., Jarosław Sroka, wzięli udział:

  • Mirosław Godlewski (Prezes Zarządu Netia S.A.)
  • Alojzy Nowak (Profesor UW),
  • Małgorzata O’Shaughnessy (SVP, General Manager VISA Europe),
  • Wojciech Sobieraj (Prezes Zarządu Alior Bank S.A.),
  • Sławomir Ziegert (Prezes Zarządu Bioton S.A.)

Bliskie nam wypowiedzi padały z ust Mirosława Godlewskiego, który mówił: „mniej regulacji, więcej przedsiębiorczości”, a także stwierdził, że pomimo iż jego firma też bierze dotacje unijne – bo w skrócie żaden biznesmen nie odmówi darmowych pieniędzy –  to zniekształcają one innowacyjność.

Po debacie prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Marek Belka wręczył laureatom stypendia. Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii uzyskały wsparcie projektu tworzenia sieci prywatnych, niezależnych od uczelni wyższych bibliotek ekonomicznych, funkcjonujących przy uczelnianych kołach naukowych.

Stypendium przyczyni się do rozwoju istniejącej od 2008 roku biblioteki w Krakowie a także do założenia bibliotek w kolejnych miastach: w Poznaniu, Warszawie, Łodzi oraz Wrocławiu.

Certyfikat w imieniu Klubów odebrali Stanisław Kwiatkowski (KASE Wrocław) i Michał Gamrot (KASE Łódź).

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.austriacy.pl i skorzystania z naszych Bibliotek.

 

Dwuminutowy skrót z uroczystości:

 

Pełne nagranie z Gali można obejrzeć na stronie GPW Media

 

Opracowanie Stanisław Kwiatkowski, Bartosz Wilk, na podstawie www.paga.org.pl i materiałów własnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *