KASE Wrocław

KASE Wrocław to klub o najdłuższej historii w Polsce. Protoplastą całej sieci KASE było Koło Ogólnej Teorii Ekonomii im. Ludwiga von Misesa przy Uniwersytecie Wrocławskim (w skrócie – Koło Misesa) założone w 2003 roku. W latach 2008-2010 działały we Wrocławiu dwa Kluby – jeden na Uniwersytecie Wrocławskim, drugi na Uniwersytecie Ekonomicznym a później na Politechnice Wrocławskiej. Obecnie Kluby połączyły się i spotkania odbywają się na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego przy współpracy z Kołem Misesa. W 2013 roku rozpoczęło działalność Koło Naukowe Myśli Wolnośnowej „Praxis” przy Uniwersytecie Ekonomicznym (Koło Praxis), które od 2014 organizuje spotkania wspólnie z KASE Wrocław.

KASE Wrocław to jedno z najaktywniejszych KASE w Polsce. Referaty regularnie przedstawiają eksperci i współpracownicy Instytutu Misesa (m.in. Mateusz Machaj, Jacek Kubisz, Jan Lewiński), publikujemy też artykuły oraz bierzemy udział w debatach i życiu intelektualnym miasta.

Miejsce spotkań:

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego

Uniwersytet Ekonomiczny

Kontakt z koordynatorem

Przemysław Zboch
Telefon: 798238828
E-mail: zboch.przemyslaw@gmail.com

Lista mailingowa
W sprawie dopisania do listy mailingowej, przez którą informujemy o spotkaniach KASE Wrocław i KNMW Praxis, prosimy pisać do Przemysława Zboch prezesa Koła.

Zapraszamy też do polubienia strony facebookowej Koła Praxis.

Biblioteka Austriacka
Kase Wrocław dysponuje Biblioteką Austriacką dostępną dla wszystkich zainteresowanych (nie tylko członków KASE). Więcej informacji tutaj.

Comments Closed

Komentowanie zostało wyłączone.

*/ ?>