Wrocław – Państwo minimalne, a teoria dóbr publicznych

KASE Wrocław, Praxis – Koło Naukowe Myśli Wolnościowej wraz z KoLiber Wrocław mają zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne wspólnie organizowane wydarzenie, które odbędzie się 20 czerwca 2018 r. (środa) o godzinie 18:00 w sali 10 budynku A Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120).

Czy można uzasadnić istnienie państwa jego niezbędnością? Jak twierdzi tradycja liberalna, państwo winno być ograniczone do minimum, niemniej wciąż musi ono istnieć, jako że jest niezbędne do dostarczania pewnych dóbr, które określa się jako publiczne. W swoim referacie Bartosz Gradecki podda krytyce tę założycielską zasadę liberalizmu, argumentując że jest ona raczej założycielskim mitem.

Bartosz Gradecki jest doktorantem czwartego roku na Wydziale Ekonomii Politycznej (Department of Political Economy) na King’s College London. Specjalizuje się w teorii polityki, z naciskiem na myśl liberalną i katolicką. Jest absolwentem Uniwersytetów Wrocławskiego oraz Edynburskiego, a także wielokrotnym stypendystą prestiżowych instytucji naukowych i think-tanków, m.in. Economic and Social Research Council, Adam Smith Institute, Institute for Humane Studies, Mercatus Center.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *