Wrocław, 1.04 – Deregulacja zawodów: przebieg, skutki, prognozy

1 kwietnia 2014 roku (wtorek) o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie otwarte Koła Naukowego Myśli Wolnościowej „Praxis” oraz KASE Wrocław. Miejscem spotkania będzie sala 307 w budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120). Prelekcję na temat „Deregulacja zawodów- przebieg, skutki, prognozy” wygłosi Grzegorz Kryg. Po prezentacji przewidziany jest czas na dyskusję i pytania.

Tematem spotkania będzie realizowany przez rząd proces deregulacji dostępu do zawodów. Już od kilku lat w mediach pojawia się temat zmniejszania biurokratycznych barier wejścia do wielu zawodów – między innymi ekonomicznych i prawniczych, ale również tych mniej medialnych.

Czy mamy do czynienia z przełomem i radykalną zmianą ułatwiającą dostęp do wykonywania wymarzonego zawodu wielu młodym ludziom? Czy może raczej są to zmiany nieznaczne i kosmetyczne? Co dokładnie się zmieniło? Jakie skutki miało uwolnienie zawodów, którymi rząd już się zajął? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Grzegorz Kryg, student prawa zainteresowany tematyką procesów deregulacyjnych.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu wszystkich zainteresowanych!

Aby łatwiej trafić na miejsce spotkania, skorzystać można z planu kampusu uczelni.

Więcej informacji o działalności Koła Naukowego Myśli Wolnościowej „Praxis”:

www.praxis.ue.wroc.pl

www.facebook.com/knpraxis

Kontakt z organizatorami.

Wydarzenie na fb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *