KASE Katowice – spotkanie 6 maja

Katowicki Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii i Stowarzyszenie KoLiber zapraszają na wykład Adama Kondrakiewicza, pt. „Co z tymi funduszami UE? Bodziec do rozwoju czy marnotrastwa?”.
Nasz gość jest prawnikiem z Lublina i wieloletnim członkiem KoLibra, podczas spotkania przybliży tematykę finansowania projektów przez Unię Europejską, którą zajmuje się w swojej praktyce zawodowej, na przykładzie programu Kapitał Ludzki przedstawi nam sposób dysponowania funduszami unijnymi ukazując jego zalety i mankamenty. Po spotkaniu będzie czas na zadanie pytań.

Spotkanie odbędzie się w auli 2 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ok. 18:30.


Tuż przed wykładem, zapraszamy na spotkanie zaprzyjaźnionego Studenckiego Koła Naukowego Prawa Gospodarczego i Handlowego, poświęcone umowom handlowym. Spotkania odbędą się w w poniedziałek 6 maja o 17:00 i w środę 8 maja o 17:00 w auli 2.
Podczas spotkań prelegenci postarają się wprowadzić do tematu umów handlowych i omówić dokładniej niektóre umowy nazwane i nienazwane.
Interesującym punktem będzie na pewno wykład naszego gościa, Adama Kondrakiewicza, który podda liberalnej krytyce konstrukcję umów konsumenckich. Zastanowimy się, czy uprzywilejowana pozycja konsumenta jest rzeczywiście w jego interesie.

Wstęp na spotkania jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *