KASE Katowice – spotkanie 8 maja

Katowicki Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii i Stowarzyszenie KoLiber zapraszają na wykład Kamila Kisiela, pt. „Interwencjonizm a koncentracja gospodarcza”.

Nasz gość studiował ekonomię na Uniwersytecie Europa-Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, jest publicystą m.in. prokapitalizm.pl i konserwatyzm.pl, z przekonania ordoliberał. Jego ulubionym zagadnieniem są związki pomiędzy ekonomią a etyką oraz jednostką, i jej socjologicznymi uwarunkowaniami. Określa się też jako „obrońca patrymonium europejskiej cywilizacji, zagorzały przeciwnik Unii Europejskiej i zwolennik Europejskiego Obszaru Wolnego Rynku, który może funkcjonować bez jednego dodatkowego urzędu.

Spotkanie odbędzie się o 18:30 w auli 2 Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach.


Tuż przed wykładem zapraszamy na II spotkanie poświęcone umowom handlowym. Spotkania odbędą się w w poniedziałek 6 maja o 17:00 i w środę 8 maja o 17:00 w auli 2. Podczas spotkań postaramy się wprowadzić do tematu umów handlowych i omówić dokładniej niektóre umowy nazwane i nienazwane.
Szczególnie zapraszamy na wykład naszego gościa, Adama Kondrakiewicza – prawnika z Lublina, członka stowarzyszenia KoLiber, który podda liberalnej krytyce konstrukcję umów konsumenckich. Zastanowimy się, czy uprzywilejowana pozycja konsumenta jest rzeczywiście w jego interesie. Po poniedziałkowym spotkaniu, ok. 18:30, zapraszamy też na wykład „Co z tymi funduszami UE? Bodzieć do rozwoju czy marnotrastwa?”, podczas którego nasz gość przybliży tematykę finansowania projektów przez Unię Europejską, którą zajmuje się w swojej praktyce zawodowej.

Wstęp na spotkania jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *