KASE Toruń – Bogactwo świata własnością niewielu. Nierówności a raport Oxfamu – 5.03

Coroczny raport Oxfamu powiadamia nas o porażających nierównościach majątkowych, z jakimi mamy do czynienia na świecie w ostatnich latach. Okazuje się jednak, że wnioski, które są wyprowadzane przez organizację, wzbudzają wątpliwości już w zakresie zastosowanej metody i doboru danych. Czy rzeczywiście światowa sytuacja gospodarcza jest aż tak dramatyczna? Czy na rozwoju gospodarczym naprawdę zyskują tylko milionerzy? Czy faktycznie połowa globalnego majątku znajduje się w rękach 26 najbogatszych osób? I wreszcie: czy rozwiązania, które sugeruje Oxfam, są w stanie rozwiązać ten problem?

Na te i inne pytania odpowie nasz gość specjalny, Mateusz Benedyk – ekonomista i historyk; dyrektor generalny i członek zarządu Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa; autor artykułów naukowych i publicystycznych dotyczących polityki pieniężnej, bankowości, polityki fiskalnej; stypendysta Summer Mises Fellowship w Ludwig von Mises Institute w Alabamie, USA.

Spotkanie odbędzie się już 5 marca o godzinie 18:00 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Informację o sali zamieścimy wkrótce. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *