Człowiek i ekonomia -wstęp do Austriackiej Szkoły Ekonomii

Serdecznie zapraszam na pierwszy w tym roku wykład Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Krakowie, który odbędzie się 28.02.2019 o godzinie 18:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przy ulicy Rakowickiej 27 w Pawilonie C sali B.

Szkoła Austriacka jest obecnie największą szkołą ekonomiczną spoza głównego nurtu. Znana jest przede wszystkim z dwóch niezwykle istotnych dla ekonomii debat naukowych – debaty kalkulacyjnej oraz dyskusji między Friedrichem von Hayekiem i Johnem Keynesem. Przedstawiciele tej szkoły są krytyczni wobec ekonomii głównego nurtu, proponują zupełnie inne metodologiczne podejście do tej nauki, a zwłaszcza makroekonomii. Podczas spotkania zostanie przedstawione czym wyróżnia się ASE oraz jakie oferuje spojrzenie na najważniejsze zagadnienia ekonomii.

Wykład przeprowadzi Karol Przeklasa - absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, student drugiego stopnia ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od trzech lat zaangażowany w popularyzację Szkoły Austriackiej, poprzez publikacje, wykłady oraz projekt Lekcje Ekonomii dla Młodzieży.

Przypominamy, że spotkania mają charakter otwarty, zachęcamy do wzięcia udziału w części nieoficjalnej po wykładzie, a także do skorzystania z biblioteki Klubu (spis książek: http://austriacy.pl/kluby/krakow/biblioteka-kase-krakow/), która będzie dostępna od 18:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *