Wojny Opiumowe – czyli wojny handlowe nie takie łatwe do wygrania

Serdecznie zapraszam na pierwszy w tym roku wykład Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Krakowie, który odbędzie się 25.10.2018 o godzinie 18:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przy ulicy Rakowickiej 27 w Pawilonie C sali B.
 
Wykład pod tytułem „Wojny Opiumowe – czyli wojny handlowe nie takie łatwe do wygrania” będzie prowadzony przez Karola Przeklasę.
 
Karol Przeklasa - Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, student na kierunku ekonomii drugiego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od trzech lat zaangażowany w popularyzację Szkoły Austriackiej, poprzez publikacje oraz projekt Lekcje Ekonomii dla Młodzieży.
 
Wraz ze wzrostem w ostatnich latach tendencji protekcjonistycznych w polityce międzynarodowej, coraz bardziej aktualna staje się krytyka takich postaw zaprezentowana przez ekonomistów związanych ze Szkołą Austriacką. Ilustracją dla argumentacji przeciwko interwencjom w międzynarodowy wolny handel będą wydarzenia jakie na początku XIX wieku doprowadziły do tzw. Wojen opiumowych.
 
Przypominamy, że spotkania mają charakter otwarty, zachęcamy do wzięcia udziału w części nieoficjalnej po wykładzie, a także do skorzystania z biblioteki Klubu (spis książek: http://austriacy.pl/kluby/krakow/biblioteka-kase-krakow/), która będzie dostępna od 18:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *