KASE Szczecin 25.01.2018 – Arizona czyli cud na pustyni

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii w Szczecinie zaprasza na pierwsze spotkanie w 2018 r., poświęcone wzorcowi wolności gospodarczej w Arizonie.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25.01.2018 o godz. 18:00 w sali Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządaznia US, ul. Mickiewicza 64.
Nr sali zostanie odany wkrótce.

Kliknij – link do wydarzenia

Co jest wyjątkowego w pustynnym, gorącym stanie Wielkiego Kanionu? Dlaczego emigrują tam masowo mieszkańcy bogatej Kalifornii, a stolica – Phoenix – przeżywa wielki boom? Jak żyje się w krainie, gdzie każdy dorosły obywatel może wejść do supermarketu i kupić colta albo berettę tak jak kupuje piwo – jedynie za okazaniem dowodu? Ile z prawdziwego Dzikiego Zachodu można jeszcze dzisiaj zobaczyć i doświadczyć w Arizonie?
Dlaczego Arizona jest jednym z najbardziej wolnościowych stanów USA, co można wykorzystać z arizońskich rozwiązań w Polsce i dlaczego warto się wzorować na ruchu wolnościowym niegdysiejszego Dzikiego Zachodu.

Mateusz Błaszczyk – Uczestnik pierwszej edycjiProjektu Arizona, w czasie którego odbywał staż w organizacji Compact for America. Od czasu wizyty w Arizonie – fan Drugiej Poprawki do Konstytucji USA. Interesuje się historią idei i historią gospodarczą, filozofią i ekonomią.
Studiował filologię polską oraz historię na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się m.in. edycją i redagowaniem książek o tematyce historycznej, konserwatywnej i wolnorynkowej. Redaktor naczelny portalu Obiektywizm.plpoświęconego filozofii Ayn Rand. Aktywny członek Stowarzyszenie KoLiber, w ramach którego uczestniczył w projektach Być Jak oraz Lekcje Ekonomii dla Młodzieży. Działacz i referent w Klubach Austriackiej Szkoły Ekonomii, koordynator KASE Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *