Wrocław – Arizona, czyli cud na środku pustyni – 25 października

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” wraz z KASE Wrocław mają zaszczyt zaprosić Państwa na wspólnie organizowane wydarzenie, które odbędzie się 25.10.2017 r. o godzinie 18:00 w sali 10 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118-120, 53-345 Wrocław).

Co jest wyjątkowego w pustynnym, gorącym stanie Wielkiego Kanionu? Dlaczego emigrują tam masowo mieszkańcy bogatej Kalifornii, a stolica – Phoenix – przeżywa wielki boom? Jak żyje się w krainie, gdzie każdy dorosły obywatel może wejść do supermarketu i kupić colta albo berettę tak jak kupuje piwo – jedynie za okazaniem dowodu? Ile z prawdziwego Dzikiego Zachodu można jeszcze dzisiaj zobaczyć i doświadczyć w Arizonie?
Dlaczego Arizona jest jednym z najbardziej wolnościowych stanów USA, co można wykorzystać z arizońskich rozwiązań w Polsce i dlaczego warto się wzorować na ruchu wolnościowym niegdysiejszego Dzikiego Zachodu.

Temat przedstawi Mateusz Błaszczyk – studiował filologię polską oraz historię na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył specjalizację edytorsko-wydawniczą, obecnie pracuje jako redaktor językowy i korektor i zajmuje się głównie książkami o tematyce historycznej, konserwatywnej i wolnorynkowej. Redaktor naczelny portalu Obiektywizm.pl poświęconego filozofii Ayn Rand, współorganizator spotkań z przedstawicielami Ayn Rand Institute. Aktywny członek Stowarzyszenia KoLiber, w ramach którego współtworzył projekt historyczny Być Jak i był regionalnym koordynatorem projektu Lekcje Ekonomii dla Młodzieży w Warszawie. Działacz i referent w Klubach Austriackiej Szkoły Ekonomii. Uczestnik pierwszej edycji Projektu Arizona, w czasie którego odbywał staż w organizacji Compact for America. Miłośnik podróży, zwłaszcza po Grecji i Włoszech. Od czasu wizyty w Arizonie – fan Drugiej Poprawki do Konstytucji USA. Interesuje się historią idei i historią gospodarczą, filozofią i ekonomią.

Zapraszamy bardzo serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *