Lublin – spotkanie – 29 marca

Czym nie jest austriacka szkoła ekonomii? – dr Jakub Bożydar Wiśniewski

29 marca (środa) zapraszamy na kolejne spotkanie KASE Lublin. Naszym gościem będzie dr Jakub Bożydar Wiśniewski z Instytutu Edukacji Ekonomicznej im Ludwiga von Misesa, który opowie o austriackiej szkole ekonomii z nieco innej perspektywy:

Każdego narzędzia — w tym każdego narzędzia intelektualnego — można skutecznie używać tylko wtedy, kiedy wie się dobrze, do czego używać się go nie da. A im bardziej zaawansowane i wyspecjalizowane jest to narzędzie, tym taka wiedza jest bardziej nieodzowna. Jako że austriacka szkoła ekonomii dostarcza licznych tego rodzaju narzędzi, zasadnym wydaje się nie tylko pytanie, gdzie znajdują one zastosowania, ale również pytane przeciwne. Temu właśnie pytaniu poświęcone będzie niniejsze spotkanie.

Zachęcamy także do zapoznania się z publikacją prelegenta, która bezpośrednio nawiązuje do tematu wykładu:

Wiśniewski: Czym nie jest austriacka szkoła ekonomii?

Tradycyjnie już, w ramach wykładu, dla autorów najciekawszych pytań przewidziane są nagrody książkowe.

Wykład odbędzie się na Wydziale Ekonomicznym UMCS w auli II.

Informacje o prelegencie:

dr Jakub Bożydar Wiśniewski – wykładowca Instytutu Misesa i Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, a także czterokrotny stypendysta Ludwig von Mises Institute, trzykrotny stypendysta Institute for Humane Studies i zwycięzca Douglas E. French Prize przyznawanej przez Ludwig von Mises Institute. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Cambridge, doktorat z ekonomii politycznej obronił na King’s College London. Autor książek „The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty” i „Libertarian Quandaries”, a także artykułów z zakresu ekonomii i filozofii, które ukazały się w recenzowanych periodykach akademickich takich jak m.in. „Independent Review”, „The Quarterly Journal of Austrian Economics”, „New Perspectives on Political Economy”, „Journal of Prices & Markets”, „Wroclaw Economic Review”, „Libertarian Papers” i „Reason Papers”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *