Lublin – spotkanie – 18 stycznia 2017 r.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w 2017 r. spotkanie Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Lublinie, które będzie dotyczyło teorii kapitału. Spotkanie będzie miało miejsce na Wydziale Ekonomicznym UMCS w sali B2.

Szkoła austriacka jest znana głównie z krytyki socjalizmu oraz interwencjonizmu, a także teorii przedsiębiorczości, kojarzonej przede wszystkim z Izraelem Kirznerem. Jednak to nie one są najważniejsze w ekonomii szkoły austriackiej, lecz teoria kapitału, rozumianego jako ogół heterogenicznych środków, które znajdują się w pewnych relacjach między sobą, oraz są przekształcane i wykorzystywanych do zaspokajania przyszłych potrzeb. To kapitał właśnie spaja ze sobą inne teorie ekonomiczne. Co dokładnie oznacza to, że kapitał jest centralną teorią ekonomii austriackiej oraz dlaczego za taką można ją uznać zostanie przedstawione podczas spotkania.

Referat wygłosi Przemysław Rapka – współpracownik Instytutu Misesa, koordynator projektu Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii.

Zapraszamy do udziału i zadawania pytań. Dla autora najciekawszego pytania przewidziana jest nagroda w postaci książki Henry’ego Hazlitta: „Ekonomia w jednej lekcji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *