Wrocław – 17 marca – „Jak rozmawiać o ekonomii? Dyskusja jako proces przekonywania”

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i KASE Wrocław serdecznie zapraszają na prelekcję Stanisława Kwiatkowskiego pt. „Jak rozmawiać o ekonomii? Dyskusja jako proces przekonywania”.

Spotkanie odbędzie się 17 marca 2016 r. (czwartek) o 17:30 w sali 118 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120).

W czasie swojej prelekcji Stanisław Kwiatkowski omówi najważniejsze błędy popełniane w dyskusjach na temat ekonomii, także w Internecie. Jakie podejście do dyskutanta daje większe szanse na przekonanie jego i słuchaczy? Czy „masakrowanie”, czyli agresywny styl dyskusji, jest dobrym sposobem na szerzenie idei w które się wierzy? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi podczas spotkania. Wykład pierwotnie wygłoszony został podczas tegorocznej Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa, gdzie wzbudził duże zainteresowanie i zebrał wiele pozytywnych reakcji.

Stanisław Kwiatkowski studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił pracę „Austriacka teoria stopy procentowej jako żywy paradygmat naukowy”, napisaną pod kierunkiem prof. Witolda Kwaśnickiego. Był wielokrotnym stypendystą amerykańskiego Mises Institute, Foundation for Economic Education i Fundacji 2065 im. Lesława Pagi. Jest współautorem książek „Pod prąd głównego nurtu ekonomii” i „Ekonomiści szkoły austriackiej”. Pracował w dziale edukacyjnym jednego z europejskich banków centralnych i współprowadził Kryzys Blog. Zawodowo pracuje jako analityk będąc rownocześnie członkiem zarządu Instytutu Misesa.

Wydarzenie na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *