Murray Rothbard, najważniejszy „austriacki” ekonomista – wykład dr. Mateusza Machaja

Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego UŚ oraz katowicki Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii zapraszają na spotkanie we wtorek 15 kwietnia o 17:00 w auli 3 WPiA UŚ na ul. Bankowej 11b w Katowicach.

machaj

Tematem wykładu będzie osoba Murraya Rothbarda, jednego z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów austriackiej szkoły ekonomii – nasz prelegent będzie się starał wykazać, że wbrew pozorom nie był on wyłącznie wspaniałym popularyzatorem libertarianizmu, ale również wybitnym ekonomistą, który w istotny sposób rozwinął myśl Ludwiga von Misesa.

Prelegent, dr Mateusz Machaj jest wrocławskim ekonomistą, adiunktem w Zakładzie Ogólnej Teorii Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Działalność społeczną związał z Instytutem Misesa, którego jest fundatorem; pełni tam również funkcję szefa Zespołu Ekspertów (specjalizuje się w teorii ekonomii i polityce gospodarczej). W latach 2005-2009 był stypendystą amerykańskiego Mises Institute. Niedawno ukazała się jego książka „Kapitalizm, socjalizm i prawa własności”.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/823159204384094

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *