Toruń – spotkanie 22 listopada

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii. Naszym gościem będzie Marcin Chmielowski, który wygłosi referat pt:

„Agoryści i naturalna elita – dwie koncepcje przewodzenia libertariańskim przemianom”

Spotkanie odbędzie się w piątek (22 listopada) na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, w sali II, o godzinie 17:30. Spotkanie jest otwarte, nie ma żadnych formalnych wymogów uczestnictwa w nim.

Referat będzie dotyczył dwóch nurtów libertarianizmu – lewoskrętnego agoryzmu, ukonstytuowanego przez Samuela Edwarda Konkina III oraz anarchokonserwatyzmu, którego najbardziej znanym przedstawicielem jest Hans – Hermann Hoppe. Jakkolwiek zarówno Hoppe jak i Konkin byli uczniami tego samego nauczyciela, Murraya Rothbarda, wiele ich różni. Porównanie postulatów tych dwóch myślicieli, umożliwi ukazanie różnic pomiędzy lewo i prawoskrętnym libertarianizmem.

Marcin Chmielowski to absolwent politologii (Uniwersytet Jagielloński) i podyplomowych studiów z zakresu bankowości centralnej i polityki pieniężnej (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN) oraz doktorant z zakresu nauk o polityce (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie). Zainteresowania naukowe ogniskuje wokół libertarianizmu ze szczególnym uwzględnieniem jego konsekwentnych odmian. Jest też wiceprezesem Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, prezesem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber oraz koordynatorem sieci Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii działających przy Instytucie Misesa.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *