KASE Katowice – spotkanie 5 czerwca

Katowicki Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii i katowicki oddział KoLibra zapraszają na spotkanie w środę 5 czerwca o 18:30 w auli 3 WPiA UŚ. Tematem wykładu Norberta Slenzoka będzie filozofia Ludwiga von Misesa – jednego z najważniejszych przedstawicieli szkoły austriackiej.

MisesLibrary1
Ludwig von Mises jest znany przede wszystkim jako ekonomista – autor szeroko dyskutowanych rozpraw dotyczących ekonomiki ustroju socjalistycznego czy też teorii pieniądza i cyklu koniunkturalnego. Oprócz tego Mises był jednak – choć samunikał tego określenia – błyskotliwym filozofem. Na potrzeby ekonomii wypracował on oryginalną filozofię nauki, jak również poczynił interesujące uwagi w zakresie teorii poznania. W filozofii politycznej dał się z kolei poznać jako nieugięty obrońca wartości klasycznego liberalizmu.

Norbert Slenzok jest absolwentem filozofii na WNS UŚ (praca licencjacka „Krytyka demokracji w filozofii społecznej Hansa-Hermanna Hoppego”) i studentem politologii, a także prezesem katowickiego oddziału KoLibra. Próbkę jego poprzedniego wykładu dla KASE Katowice (Konserwatywny libertarianizm Hansa-Hermanna Hoppego) załączamy w linku: http://www.youtube.com/watch?v=__iA5jQdOw0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *