KASE Katowice – spotkanie 24 października

Katowicki Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii i katowicki oddział KoLibra zapraszają na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie w czwartek 24 czerwca o 18:30 w auli 4 WPiA UŚ. Referat zatytułowany „Wprowadzenie do austriackiej szkoły ekonomii” wygłosi prezes KoLibra w Katowicach Norbert Slenzok.

Tematyka wystąpienia podyktowana jest jego inauguracyjnym charakterem. Mamy nadzieję na liczną obecność osób, które chciałyby zacząć uczęszczać na spotkania KASE, jednak dotychczas nie miały ku temu okazji. Mimo to referat przeznaczony będzie dla wszystkich słuchaczy – także tych, którzy są z nami już od jakiegoś czasu. Prelegent postara się w sposób wstępny i zwięzły przedstawić istotę austriackiej szkoły ekonomii: podstawy stosowanej przez nią metodologii oraz najważniejsze spośród eksplorowanych przez nią obszarów badawczych, jak również wskaże na najważniejsze różnice dzielące szkołę austriacką od innych nurtów współczesnej ekonomii i opowie co nieco o jej historii. Sygnalizowane w jego wystąpieniu wątki będą sukcesywnie rozwijane i uszczegóławiane podczas kolejnych spotkań.

Po zakończeniu referatu oraz towarzyszącej mu dyskusji zapraszamy na after party do Klubu Konik przy ul. Warszawskiej 57.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *