Podsumowanie działalności KASE 1 I – 8 II 2012

Podsumowanie działalności KASE, 8 lutego 2012

 • Powstał KASE Częstochowa

Szefem Klubu został pan Jarosław Bryła. Wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w jego działalność powinny zgłaszać się na adres jaroslaw.bryla@interia.pl. Życzymy sukcesów i rozwoju.

 • I Zjazd Austriacki – W dniach 16-18 marca 2012 roku odbędzie się pierwszy ogólnopolski zjazd członków KASE. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia. Serdecznie zapraszamy.

Spotkania KASE

 • Szczecin  – 17 stycznia odbyła się dyskusja na temat „Religia a kapitalizm”.  W trakcie spotkania swój wykład poprowadzili: Kuba Mitura, Bogdan Roggenbuck oraz Paweł Behrendt.
 • Katowice – 20 stycznia na WPiA odbyło się spotkanie z doktorantem oraz członkiem krakowskiego KASE Marcinem Chmielowskim. Tematem spotkania było „Państwo i rynek w myśli F.A. Hayeka”. Natomiast  31 stycznia członkowie KASE mieli przyjemność brać udział w spotkaniu Stowarzyszenia KoLiber z prelekcją pt. „Problem aborcji w myśli libertariańskiej”.
 • Kraków – 1 lutego członkowie krakowskiego KASE mogli wysłuchać wykładu Marcina Chmielowskiego  pt. „Państwo i rynek w myśli F.A. Hayeka”. Spotkanie odbyło się 1 lutego. Dzień później miała miejsce debata pt. „Internet – urząd czy targowisko”.  Głos zabrali w niej Łukasz Węgrzyn oraz Paweł Litwiński z Instytutu Allerhanda, Olgierd Sroczyński z Agencji Interaktywnej justCreate.pl oraz reprezentujący Instytut Misesa Szymon Chrupczalski. Debatę można ponownie wysłuchać na stronie Kontestacji.
 • Gdańsk – KASE Gdańsk zaprasza na wykład otwarty Pawła Jurewicza dotyczący własności intelektualnej. Spotkanie odbędzie się 11 lutego o godzinie 14:30 w pubie Polufka.

 

Referaty

 

KASE w mediach

 • Po raz kolejny Marcin Chmielowski w imieniu KASE Kraków zabrał głos w programie „Młodzież kontra”. W tym tygodniu gościem był Adam Szejnfeld. Zachęcamy do oglądnięcia fragmentu programu.
 • W sprzedaży jest już kolejny numer kwartalnika Myśl.pl. W numerze między innymi artykuł Marcina Chmielowskiego „Przedłużona nieodpowiedzialność”. Kwartalnik można nabyć w salonach Empik oraz przez internet.
 • Z przyjemnością informujemy, że książka „Ekonomiści szkoły austriackiej” jest już w sprzedaży.  Więcej informacji na stronie KASE.
 • Instytut Misesa bierze udział w akcji mającej na celu przygotowanie partnerskiej karty przedpłaconej we współpracy z jednym z banków. Jej sprzedaż umożliwi sfinansowanie dwóch projektów „Lekcje ekonomii” i  „Dziedzictwo”.  Bardzo prosimy o pomoc poprzez udział w sondzie na ten temat .
 • polecamy także blog szefa KASE w Ciechanowie, Tomasz Ulatowskiego: http://www.eulatowski.pl/
 • artykuł członka KASE Kraków Szymona Chrupczalskiego „Między wolnym rynkiem a polityką – Reagan kontra Imperium Zła” znalazł się w zbiorze poświęconym Ronaldowi Reaganowi wydanym przez Ośrodek Myśli Politycznej

Opracowała Agnieszka Sowula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *