Wrocław – Rola empirii w teorii ekonomii

KASE Wrocław wraz z Praxis – Koło Naukowe Myśli Wolnościowej mają zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne wspólnie organizowane wydarzenie, które odbędzie się 29 maja 2018 r. (wtorek) o godzinie 18:00 w sali 10 budynku A Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120).

Czy ekonomia jest nauką czysto teoretyczną? Jaką rolę grają w niej empiryczne obserwacje? Czy nierealistyczne założenia skazują teorię na niebyt? Jak w ekonomii dokonuje się falsyfikacja? Czy słynny spór o metodę, methodenstret, jest przereklamowany? Na te i inne pytania podczas naszego spotkania odpowie dr Mateusz Machaj.

Dr Mateusz Machaj — ekonomista, fundator Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa, adiunkt na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert Lithuanian Free Market Institute, autor m.in. monografii „Kapitalizm, socjalizm i prawa własności”, redaktor „Pod prąd głównego nurtu ekonomii”, podręcznika do przedsiębiorczości „Wolna przedsiębiorczość” oraz licznych artykułów naukowych i publicystycznych.

Link do wydarzenia na FB

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *