Wrocław – Herbata a wolny rynek

We wtorek 10.04.2018 zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu i Koła Naukowego Myśli Wolnościowej „Praxis”, oraz Koliber Wrocław, które odbędzie się o godz. 18:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120) w sali 10 budynku A.

Prelekcję pt. „Herbata a wolny rynek” przedstawi Miłosz Jabłoński.
Miłosz Jabłoński – prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber oraz członek KASE Kraków. Prywatnie miłośnik herbaty oraz fan pokera.

Herbata jest najpopularniejszym na świecie napojem… bezalkoholowym. ? Wielkość światowej produkcji herbaty wynosi ok. 6 mln ton rocznie, co sprawia, że ma ona duży wpływ na sektor rolniczy oraz bilans handlowy wielu państw. Jednak czy wszyscy producenci herbaty efektywnie wykorzystują przywilej, jakim jest posiadanie odpowiedniego klimatu do uprawy tej szlachetnej rośliny? Czy herbata kiedykolwiek miała wpływ na losy świata? Jak herbata pomogła walczyć z biedą? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy sobie przy filiżance dobrej herbaty, której będzie można się napić podczas naszego spotkania we wtorek 10 kwietnia. W końcu jak mówi japońskie przysłowie „Człowiek bez herbaty nie jest w stanie zrozumieć prawdy i piękna”.

Link do wydarzenia na fb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *