Bankowość islamska –alternatywa dla bankowości konwencjonalnej?

Serdecznie zapraszam wykład Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Krakowie, który odbędzie się 22.11.2018 o godzinie 18:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przy ulicy Rakowickiej 27 w Pawilonie E sali G.

Wykład pod tytułem „Bankowość islamska –alternatywa dla bankowości konwencjonalnej?” będzie prowadzony przez Grzegorza Nowowiejskiego.

Grzegorz Nowowiejski – Absolwent finansów i rachunkowości, specjalność bankowość, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, student bankowości i zarządzania ryzykiem drugiego stopnia na tej samej uczelni. Zainteresowany ekonomią od 5 lat, zwycięzca Szkoły Ekonomicznej 2018 Instytutu Misesa. Zaangażowany społecznie oraz politycznie w propagowanie szeroko pojętej wolności gospodarczej. Członek Krakowskie Stowarzyszenie Mówców oraz trener w ramach projektu Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich.

Po kryzysie finansowym z lat 2007-2009 załamały się dotychczasowe poglądy na bankowość oraz rynek finansowy, rozpoczęło się poszukiwanie alternatywy do istniejącego systemu. Zwiększyło się zainteresowanie dla rozwiązania proponowanych przez Keynesistów, ale także przez Szkołę Austriacką. Oczy wielu obserwatorów rynku zwróciły się natomiast w kierunku bliskiego wschodu, gdzie niewzruszona kryzysem rozwijała się bankowość islamska. Zaczęto zadawać sobie pytane czy może nie jest to odpowiedź na problemy współczesnych rynków finansowych. Fenomen niezwykle szybkiego rozwoju bankowości muzułmańskiej oraz braku kryzysów budzą zainteresowanie w krajach Europejskich oraz USA. Czy zatem rzeczywiście bankowość islamska jest odporna na kryzysy oraz czy jest ona pełnowartościową i realną alternatywą dla konwencjonalnej bankowości? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają Państwo na wykładzie, na który serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że spotkania mają charakter otwarty, zachęcamy do wzięcia udziału w części nieoficjalnej po wykładzie, a także do skorzystania z biblioteki Klubu (spis książek: http://austriacy.pl/kluby/krakow/biblioteka-kase-krakow/), która będzie dostępna od 18:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *