Wrocław – Czy małpa może być racjonalna? – 15 marca

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” wraz z KASE Wrocław ma przyjemność zaprosić na wykład poświęcony koncepcji racjonalności w ekonomii i ekonomii eksperymentalnej.

Masz psa, kota, żółwia… a może byłeś/aś w zoo i pewne zachowania np. pawianów zaczęły ci dziwnie pasować do tego, czego nauczyłeś/aś się na mikroekonomii? Nie mylisz się! Co więcej, jak postaramy się wykazać A. Smith, L. Robbins i wielu innych ekonomistów, raczej nieświadomie, mozolnie tworzyło przez dziesięciolecia teorię, która lepiej pasuje do innych gatunków niż do homo sapiens. Jeśli zatem chcesz się dowiedzieć, dlaczego homo oeconomicus powinien mieć więcej sierści, co ma wspólnego prostytucja wśród małp z maksymalizacją użyteczności i dlaczego to kapucynki powinny mieć piątkę z teorii wyborów konsumenta, a ty nie, to zapraszamy!

Spotkanie odbędzie się 15 marca 2017 r. (środa) o 18:00 w sali 308 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120).

Temat przedstawi Bartosz Scheuer – doktor ekonomii, absolwent i pracownik UE we Wrocławiu, pracuje w Katedrze Ekonomii i Badań nad Rozwojem. W swoich badaniach zajmuje się metodologią i filozofią ekonomii, głównie dlatego, żeby nikt nie mógł empirycznie sprawdzić, o czym mówi i czy ma rację. Jest autorem monografii Metodologia ekonomii w perspektywie konstruktywistycznej na 282 strony, której nikt nie czyta i jednego wpisu internetowego na 5 linijek, który cytowany był nawet w prasie irlandzkiej. Szczęśliwy posiadacz psa Stefana i żółwicy Katarzyny, którym z tego miejsca dziękujemy za znaczący wkład w powstanie tego wykładu.

Wstęp wolny!

Link do wydarzenia na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *