Wrocław – Czy kryzys wpłynął na zmianę metodologii nauk ekonomicznych? – 20 kwietnia

Jak dalej postępować z ekonomią? – Metodologia ekonomii po 2007 roku.

KASE Wrocław oraz Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” zapraszają na debatę poświęconą filozofii i metodologii nauk ekonomicznych po kryzysie 2007 roku. Kryzys ten zaowocował także kryzysem w myśli ekonomicznej, na który ekonomiści zareagowali propozycjami zmian w podejściu do uprawiania ekonomii, jak i wzrostem popularności heterodoksyjnych szkół ekonomicznych. Dyskutantami będą dr Jakub Bożydar Wiśniewski, dr Bartosz Scheuer oraz dr Marcin Gorazda.

Debata odbędzie się 20.04.2017 r. o godzinie 15:00 w sali 120 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wroclawiu.

Dr Jakub Bożydar Wiśniewski – wykładowca Instytutu Misesa, trzykrotny stypendysta Institute for Humane Studies i zwycięzca Douglas E. French Prize przyznawanej przez Ludwig von Mises Institute. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Cambridge, doktorat z ekonomii politycznej obronił na King’s College London. Autor książek „The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty” i „Libertarian Quandaries”, a także artykułów z zakresu ekonomii i filozofii.

Dr Bartosz Scheuer – adiunkt na UE Wrocław, w swoich badaniach zajmuje się głównie filozofią i metodologią ekonomii, opublikował m.in. monografię „Metodologia ekonomii w perspektywie konstruktywistycznej”, zwolennik anarchizmu metodologicznego i teorii ekonomicznej G. Beckera.

Dr Marcin Gorazda – doktor filozofii, adwokat oraz specjalista od prawa podatkowego. Współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Zajmuje się filozofią nauki, a w szczególności filozofią nauk społecznych i filozofią ekonomii. Z tej ostatniej prowadził szereg wykładów popularnonaukowych, jak też kursowych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest też autorem książki Filozofia ekonomii.

Zapraszamy bardzo serdecznie!

Link do wydarzenia na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *