Rynek płatnych zabójców

Zleceniodawcy i wykonawcy usług zabicia wskazanego (przeważnie wpływowego) człowieka istnieją od dawna (co uważamy za w najwyższym stopniu godne ubolewania). W dzisiejszych czasach ów czerwony rynek (czyli taki, na którym przedmiotem wymiany handlowej jest przemoc) przechodzi istotne przeobrażenia za sprawą nowych technologii. Morderstwa tak łatwe, jak parę kliknięć – to przyszłość czająca się tuż za rogiem!

Dyskusja na temat tej nietypowej branży i jej perspektyw rozwoju oraz wpływu na życie i organizację społeczeństw toczy się od pewnego czasu coraz bardziej intensywnie i otwarcie, obejmując aspekty ekonomiczne, technologiczne i etyczne. Uważamy, że również zwolennicy i sympatycy austriackiej szkoły ekonomii powinni w niej brać udział. Dlatego zapraszamy na poświęcone temu spotkanie KASE Bielsko-Biała, które poprowadzi Krzysztof Maczyński vel ByteEater, na wstępie zarysuje temat swoim referatem, po czym można się spodziewać gorącej i bardzo ciekawej wymiany zdań, do której wszystkich zachęcamy!

Przykładowe pytania, nad którymi polecamy uczestnikom przed przybyciem zastanowienie się:
Jak zlecić usługę zabicia człowieka? Jak zachować przy tym anonimowość, minimalizując ryzyko przepadku zapłaty bez realizacji usługi? Czy dzięki współczesnej technologii można to zrobić legalnie (zlecając de facto, ale formalnie nie łamiąc prawa)? Czy bywają sytuacje, w których należy samemu lub poprzez zrzutę zamówić czyjąś śmierć? Czy moralne jest prowadzenie anonimowego rynku zabójstw na zlecenie? Czy w przyszłości taki globalny rynek w formie DAO sprawi, że ludzie przestaną chcieć być politykami powyżej szczebla gminy?

Klub Miasto, Plac Mickiewicza 2, Bielsko-Biała
poniedziałek, 2 stycznia 2017, 18³⁰
wydarzenie na Facebooku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *