Wrocław – spotkanie 4 listopada – Wolny handel a protekcjonizm w kontekście TTIP

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i KASE Wrocław zapraszają na prelekcję Andrzeja Pestkowskiego pt. „Liberalizacja handlu a protekcjonizm: przyczyny i skutki w kontekście porozumienia TTIP”.

Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2015 r. (środa) o godzinie 17:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w sali 307A.

Celem spotkania będzie omówienie dwóch przeciwstawnych poglądów na formułę handlu międzynarodowego, liberalizacji oraz protekcjonizmu. W ramach tematu zastanowimy się nad przyczynami i skutkami obydwóch podejść, szczególnie w odniesieniu do konsumentów końcowych. Wynikiem rozważań będzie próba oceny zasadności TTIP, czyli Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji. Ta negocjowana od 2013 roku umowa ma stworzyć strefę wolnego handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską, co spotyka się z wieloma protestami ludności na całym świecie.

Prelegentem będzie Andrzej Pestkowski – członek Koła „Praxis”, autor licznych artykułów naukowych, a także laureat i finalista wielu konkursów dotyczących ekonomii, finansów i funkcjonowania Unii Europejskiej (m.in. Akademii Talentów FEB, Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiady Wiedzy o Finansach, czy Olimpiady Przedsiębiorczości).

Wydarzenie na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *