KASE Kraków – 22.01.15 – „Złoto to przeżytek” – Spotkanie Otwarte

Witamy w nowym, wiosennym roku i już w najbliższy czwartek 22.01.2015 o godz. 18.00 zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Krakowie, które zwyczajowo odbędzie się na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – Pawilon C Sala B.

Kontynuując cykl wykładów o tematyce pieniądza, wykład Bartosza Wilka dotyczyć będzie złota w kontekście świata współczesnych finansów.
Czy rzeczywiście złoto to tylko błyskotka z zamierzchłych czasów? „Raj utracony”? Czy może realna alternatywa dla współczesnych systemów pieniądza papierowego?
Prelegent spróbuje między innymi określić jego użyteczność, jego ograniczenia a także odniesie się do współczesnej roli złota w międzynarodowym systemie monetarnym.

Po wykładzie zapraszamy państwa do skorzystania z naszej biblioteczki ekonomicznej i na spotkanie towarzyskie do znajdującego się na kampusie pubu ZaUek

Bartosz Wilk jest wieloletnim członkiem KASE Kraków i wielokrotnym prelegentem, przez wiele lat był czołowym współpracownikiem Instytutu Misesa i jest analitykiem rynku złota, oraz autorem artykułów ekonomicznych w tej tematyce: http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/rynki-finansowe/czy-banki-centralne-nagle-pokochaly-zloto/

Zapraszamy serdecznie, zwłaszcza że wiosenna pogoda doskonale komponuje się z intelektualnymi wyzwaniami współczesnej ekonomii.

 

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1423061297984583/?ref=22
I do polubienia naszego fanpage’a facebookowego: https://www.facebook.com/KASEKrakow?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *