Kraków, 25 marca, Libertarianizm w akcji, czyli wolnościowa praktyka

Krakowski Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii zaprasza na spotkanie we wtorek 25 marca o 18:00 w sali „a” pawilonu „c”. Spotkanie jest otwarte, nie trzeba należeć do KASE Kraków, aby w nim uczestniczyć.

Referat będzie dotyczył praktycznej działalności libertarian. Zostaną przedstawione najczęstsze sposoby walki libertarian o realizację swoich ideałów, w tym szczególna uwaga zostanie poświęcona zmaganiom politycznym, grupom nacisku obywatelskiego, organizacjom edukacyjnym, a także bardziej egzotycznym praktykom: seasteadingowi czy kontrekonomii. Tłem dla charakterystyki różnych praktykowanych metod urzeczywistnienia libertariańskich ideałów (niekiedy różniących się i to znacznie, sam libertarianizm jest bowiem ruchem wielonurtowym) będzie próba zbudowania ogólnej klasyfikacji działań dzisiejszych libertarian.

Po referacie i pytaniach dotyczących jego treści planujemy przenieść się w mniej formalne otoczenie, czyli do Klubu Studenckiego zaUEK.

Marcin Chmielowski jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowych studiów z zakresu bankowości centralnej i polityki pieniężnej (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN). Jest doktorantem nauk o polityce (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie), prezesem KoLiber Kraków, wiceprezesem Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości i koordynatorem Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii działających przy Instytucie Misesa. Jest też publicystą kwartalnika Myśl.pl.

Wydarzenie na fb powiązane z referatem można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/226034850926936/?ref_newsfeed_story_type=regular

photo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *