KASE Katowice – „Libertarianizm w akcji” (spotkanie z Marcinem Chmielowskim)

Katowicki Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii, katowicki oddział KoLibra i Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego UŚ zapraszają na spotkanie w czwartek 9 stycznia 2014 o 18:30 w auli 4 WPiA UŚ. Tematem wykładu Marcina Chmielowskiego będzie „Libertarianizm w akcji, czyli praktyczne próby realizacji wolnościowych postulatów w Polsce i na świecie.”

chmiel

Referat będzie dotyczył praktycznej działalności libertarian. Zostaną przedstawione najczęstsze sposoby walki libertarian o realizację swoich ideałów, w tym szczególna uwaga zostanie poświęcona: zmaganiom politycznym, grupom nacisku obywatelskiego, organizacjom edukacyjnym, seasteadingowi a także kontrekonomii. Tłem dla różnych metod działania będzie zarysowanie teoretycznej podbudowy różnych sposobów rozumienia libertarianizmu, dobrze widocznego w protokole różnic pomiędzy libertarianizmem rozumianym na sposób wąski, a libertarianizmem rozumianym na sposób szeroki lub nawet psychologiczny. Kwestia etycznej, warunkowanej przez teorię dostępności lub niedostępności niektórych dróg działania jest bowiem nierzadko decydującą o tym, jakie działania będą, a jakie nie będą aprobowane w środowisku libertarian.

Marcin Chmielowski jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowych studiów z zakresu bankowości centralnej i polityki pieniężnej (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN). Jest doktorantem z zakresu nauk o polityce (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie), pełni funkcję prezesa oddziału krakowskiego Stowarzyszenia KoLiber, wiceprezesa Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości i koordynatora Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii działających przy Instytucie Misesa. Jest także publicystą kwartalnika Myśl.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *