Toruń – spotkanie 22 listopada

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii. Naszym gościem będzie Marcin Chmielowski, który wygłosi referat pt:

„Agoryści i naturalna elita – dwie koncepcje przewodzenia libertariańskim przemianom”

Spotkanie odbędzie się w piątek (22 listopada) na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, w sali II, o godzinie 17:30. Spotkanie jest otwarte, nie ma żadnych formalnych wymogów uczestnictwa w nim.

Referat będzie dotyczył dwóch nurtów libertarianizmu – lewoskrętnego agoryzmu, ukonstytuowanego przez Samuela Edwarda Konkina III oraz anarchokonserwatyzmu, którego najbardziej znanym przedstawicielem jest Hans – Hermann Hoppe. Jakkolwiek zarówno Hoppe jak i Konkin byli uczniami tego samego nauczyciela, Murraya Rothbarda, wiele ich różni. Porównanie postulatów tych dwóch myślicieli, umożliwi ukazanie różnic pomiędzy lewo i prawoskrętnym libertarianizmem.

Marcin Chmielowski to absolwent politologii (Uniwersytet Jagielloński) i podyplomowych studiów z zakresu bankowości centralnej i polityki pieniężnej (Instytut Nauk Ekonomicznych PAN) oraz doktorant z zakresu nauk o polityce (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie). Zainteresowania naukowe ogniskuje wokół libertarianizmu ze szczególnym uwzględnieniem jego konsekwentnych odmian. Jest też wiceprezesem Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, prezesem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber oraz koordynatorem sieci Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii działających przy Instytucie Misesa.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *