Kraków – spotkanie – 11 maja

Herbata a wolny rynek – Miłosz Jabłoński

 

W czwartek 11.05.2017 zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Krakowie, które odbędzie się o godz. 18:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym. Szczegóły dotyczące sali podamy w późniejszym terminie.

Prelekcję pt. „Herbata a wolny rynek” przedstawi Miłosz Jabłoński.
Miłosz Jabłoński – wiceprezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber oraz członek KASE Kraków. Ekspert Centrum Analiz Stowarzyszenia KoLiber oraz koordynator sekcji geopolitycznej. Prywatnie miłośnik herbaty oraz fan pokera.

Herbata jest najpopularniejszym na świecie napojem… bezalkoholowym. 🙂 Wielkość światowej produkcji herbaty wynosi ok. 6 mln ton rocznie, co sprawia, że ma ona duży wpływ na sektor rolniczy oraz bilans handlowy wielu państw. Jednak czy wszyscy producenci herbaty efektywnie wykorzystują przywilej, jakim jest posiadanie odpowiedniego klimatu do uprawy tej szlachetnej rośliny? Czy herbata kiedykolwiek miała wpływ na losy świata? Jak herbata pomogła walczyć z biedą? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy sobie przy filiżance dobrej herbaty, której będzie można się napić podczas naszego spotkania w czwartek 11 maja na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W końcu jak mówi japońskie przysłowie „Człowiek bez herbaty nie jest w stanie zrozumieć prawdy i piękna”.

Przypominamy, że spotkania mają charakter otwarty, zapraszamy do skorzystania z biblioteki Klubu, a także wzięcia udziału w części nieoficjalnej po wykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *