Opole – spotkanie 19 marca

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii w Opolu włącza się w organizację 13. Wiosny Austriackiej. Jest to organizowana przez Bibliotekę Austriacką (filia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu) impreza, podczas której prezentowana jest kultura tego kraju.

W ramach Wiosny Austriackiej 19 marca o godz. 16:00 w Bibliotece Austriackiej (pl. Piłsudskiego 5) temat zatytułowany Czym jest Austriacka Szkoła Ekonomii i co może nam dziś zaoferować? przedstawi szef klubu, Grzegorz Jaeger.

Myśl ekonomiczna wywodząca się z dziewiętnastowiecznej Austrii jest w XXI w. popularyzowana w ośrodkach naukowych całego świata. Również w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Świadczą o tym liczne komentarze i pytania, kierowane do Instytutu Misesa. Po polsku można przeczytać ważne książki takich autorów jak Ludwig von Mises, Friedrich von Hayek, Murray N. Rothbard, Henry Hazlitt, Hans Hermann Hoppe czy Jesús Huerta De Soto. Rośnie liczba źródeł, dzięki którym można pogłębiać swoją wiedzę o ekonomii austriackiej. Czy teorie sprzed 100 lat mogą odpowiedzieć na bolączki współczesnej gospodarki?

Wydarzenie na facebooku

Pełny program imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *